CIKÁNSKÝ LYNČ ŘIDIČE AUTOBUSU

15.06.2015 19:35
CIKÁNSKÝ LYNČ ŘIDIČE AUTOBUSU   
PRIDAL TK SOBOTA 02 KVĚTEN 2015 - 14:04:04 CIST KOMENTARE / PSAT: 0   Tisknout  
Neskutečně drsný útok si prožil řidič autobusu v severočeských Kerharticích na Děčínsku. Skupina Romů tu vtrhla do autobusu a začala řidiči nejprve sprostě nadávat pak došlo na rány pěstí. Celý konflikt zachytila kamera na skle autobusu. Případem se už zabývá policie.

K útoku došlo již v pondělí odpoledne na zastávce v Kerharticích. „Jeden z Romů nastoupil ke mně do autobusu v České Kamenici. Dožadoval se slevy, ale neměl v pořádku doklady. Předložil mi průkazku na jinou firmu, tak jsem mu slevu odmítl poskytnout," řekl řidič.

Mladík vystoupil v Kerharticích a rychle si doběhl pro parťáky a do autobusu se rychle vrátil. Skupina nastoupila do autobusu a hned začala řidiče slovně napadat. Vzduchem létaly výrazy toho nejdrsnějšího řádu. „Myslel jsem, že se mnou chtějí jet, proto jsem jim otevřel dveře," uvedl řidič.

A to neměl dělat - po chvíli je na záznamu slyšet výzva k pranici a po té i jasné zvuky rvačky. I po několika ranách pěstí se řidič snaží mužům vysvětlit, proč jejich kamarád nedostal slevu. Muži pak opustí autobus a řidič volá policii.

"Byl jsem napadenej, čtyřma Romama, jedna pani, v Kerharticích. Dostal jsem několikrát pěstí, dál nejedu," řekl řidič policistům po telefonu. "Začali mě tady třískat pěstma. Že jsem mr*ka, svi*ě, čů*ák. Zavolal jsem výjezdovku, takže si zavolejte řidiče! Odmítám sem jezdit," řekl řidič svému zaměstnavateli.

Hlídka byla na místě během pár minut. Řidič vysvětlil celý útok - dostal čtyřikrát pěstí, pak ho muži povalili na zem a kopali do něj. Řidiče poté odvezla sanitka do nemocnice, zatím je v pracovní neschopnosti. „Ano, případem se zaobíráme," potvrdila děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Pikantní na tomto brutálním útoku je, že se stal již v pondělí a naše media v četně České televize o tom nepípla ani slovo.